Условия за провеждане
на
Beach Volley Mania tour 2018
Верига от турнири по плажен волейбол за любителски отбори

Beach Volley Mania организира турнири по плажен волейбол за жени и мъже. Спрямо състезателите, които се допускат за участие, турнирите са: любителски и открити (Open).

Играе се по официалните правила на международната федерация (FIVB) с официално одобрената топка (Микаса VLS 300).

Голяма награда
След направено мащабно проучване сред състезателите от сезон 2018 се въвеждат големи награди за най-добрите двойки през сезона. Участието във всеки турнир носи точки, като след предпоследния турнир (25-26 август) се определя общо класиране за сезона. Първите 16 двойки при мъжете и първите 16 при жените получават право да участват във финалния турнир на 1 и 2 септември в София.
Шампионите при жените и мъжете във финалния турнир получават ГОДИШНА карта Sport Pass, с която могат да тренират свободно във всички обекти, включени в картата.
Завършилите на второ и трето място женски и мъжки двойки във финалния турнир получават слънчеви очила Kwiat по избор.

ТУРНИРИ ЗА МЪЖЕ

Любителски турнири
Допускани състезатели: такива, които в последните три години (2016-2018) НЕ СА били картотекирани в клубове от волейболната Суперлига. В турнирите се допускат играчи, участвали във Висшата лига, но само ако партньорът им НЕ Е бил картотекиран в Суперлигата или Висшата лига в последните три сезона.

Схема и условия: В любителските турнири схемата е на групи или двойна елиминация, като участниците сами свирят мачовете си до четвъртфиналите, включително. (При необходимост се играят квалификации за определяне на пълна схема. Квалификацията е един мач по официалните правила).

Такса: 60 лева на двойка
Такса за участие в квалификация: 15 лева

Награди: медали, предметни награди (книги от издателска къща "Жануа '98")

Точки:
  за схема с 8 отбора    за схема с 12 отбора    за схема с 16 отбора    за схема с 24 отбора    за схема с 32 отбора

Допускани състезатели: всички, без ограничение

Схема и условия: Двойна елиминация, осигурени съдии. (При необходимост се играят квалификации за определяне на пълна схема)

Схема 32 отбора: 960 лева
- Предметни награди (книги от издателска къща "Жануа '98")

Точки:
Точките от Любителските турнири х2
---------------------------------------------------------------------------

ТУРНИРИ ЗА ЖЕНИ

Всички турнири за жени през сезона са открити и без ограничение за статута на състезателките. Разлика има единствено в условията за турнирите в София и тези в Градина и Пловдив.

Турнири в София
Схема и условия: Схемата е на групи или двойна елиминация, като участниците сами свирят мачовете си до четвъртфиналите, включително. (При необходимост се играят квалификации за определяне на пълна схема. Квалификацията е един мач по официалните правила).

Турнири в Градина и Пловдив

Схема и условия: Двойна елиминация, осигурени съдии. (При необходимост се играят квалификации за определяне на пълна схема. Квалификацията е един мач по официалните правила)

Награди:
- Медали

Точки:

Класиране и правила за финалния турнир (1-2 септември, София)
За финалния турнир в София се класират 16-те женски и 16-те мъжки двойки, заели най-предно място в общото класиране от всички останали турнири. Право на участие във финалите имат двойки, които:
- са участвали в минимум три турнира през сезона
- отговарят на правилата за турнирите в категория "Любителски".

Ако даден мъжки отбор, съставен от професионален/ни състезатели от Суперлигата или Висшата лига, е в топ 16 в крайното класиране след предпоследния турнир, той НЕ СЕ допуска до финалния турнир, а мястото му се заема от следващия най-предно класирал се любителски отбор.
При жените през сезона ограничение за участието няма, но във финалния турнир НЕ СЕ допускат отбори, в които участват професионални състезателки от НВЛ.
За финалите класирането се прави въз основа на събраните от ОТБОРА точки. Например: ако състезателят А е играл с двама партньори (В и С) през сезона, в общото класиране ще фигурират два отбора AB и АС, като за финалите се класира по-предно намиращият се отбор, другият отпада и мястото му се заема от следващия по ред в класирането. Ако по някаква причина даден отбор откаже участие във финалния турнир, мястото му се заема от следващия в класирането.

Схема: Финалният турнир се провежда при двойна елиминация с осигурени съдии
Такса: 75 лева на отбор

ВАЖНО: Записване, срокове и потвърждение
За да се запишете за участие, трябва да изпратите мейл на beach@volleymania.com със следните данни:
- двете имена на двамата състезатели в отбора
- мейли и телефони на двамата състезатели за връзка
- уточнено за кой турнир се записвате

ВАЖНО: С подаване на заявка за участие в турнирите се съгласявате Volley Mania да използва и съхранява съвестно посочените данни, да ви снима и да използва и публикува името/снимките/клиповете за своите цели, без да иска изричното ви съгласие, както и да ви изпраща информация по мейл/телефон за организацията на турнирите, възникнали промени, за евентуални промоции от партньорите и др. сходни дейности.

ВАЖНО: Подаването на заявка по мейл НЕ Е гаранция за участие в турнир. Записването на двойката е потвърдено след плащане на таксата. Крайният срок за плащане на таксата е денят на техническата конференция, като сумата може да бъде платена по банков път или в брой на техническата конференция. Отбори, които са подали заявка след техническата конференция или не са платили до провеждането ѝ, НЕ СЕ допускат до участие в турнира. Всеки отбор трябва да има представител или да бъде представляван от друг човек на техническата конференция.

Забележка - Volley Mania си запазва правото на промени в правилника по време на сезона.